Zdrowa skóra

ICOONE czy Endermologia – jaki zabieg wybrać?

5
(6)

Marzysz o pięknie wymodelowanej sylwetce i zastanawiasz się, który zabieg przyniesie najlepsze efekty – ICOONE czy endermologia? Obie technologie opierają się na zasadzie masażu podciśnieniowego i przynoszą bardzo dobre rezultaty w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Jednak urządzenia wykorzystywane podczas zabiegów nieco się od siebie różnią, zwłaszcza pod kątem budowy i sposobu pracy głowic. Ma to bezpośredni wpływ na ich działanie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak działa ICOONE, co to jest endermologia i poznaj najważniejsze różnice między urządzeniami.

Zabieg ICOONE – co to jest?

Coraz więcej osób, które chcą poprawić wygląd swojej sylwetki, decyduje się na zabieg ICOONE. Co to jest? ICOONE jest metodą stymulacji skóry i przylegających do niej tkanek. To nowoczesna technologia przeznaczona do modelującego masażu podciśnieniowego całego ciała, a także twarzy. ICOONE wykorzystuje podczas pracy trzy czynniki:

  • patent Roboderm® – technologię generującą Multi Mikropęcherzykową Stymulację (M.M.S.A.) za pomocą mikrootworów znajdujących się na powierzchni mikrostymulatorów, które zastosowano w głowicach urządzenia ICOONE,
  • energię biostymulującego lasera diodowego, który przyspiesza proces lipolizy,
  • światło LED stymulujące produkcję kolagenu i elastyny oraz oddziałujące na przepuszczalność błony komórkowej adipocytów.

Omawiając temat ICOONE a endermologia, należy wspomnieć o korzyściach, jakie dają oba zabiegi. W przypadku technologii ICOONE pacjentki mogą liczyć na redukcję tkanki tłuszczowej, cellulitu, poprawę jędrności skóry, wyglądu blizn i zmniejszenie obrzęków limfatycznych. Urządzenie jest również wykorzystywane w obrębie twarzy – do poprawy jej owalu oraz redukcji obrzęków pod oczami.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu ICOONE? To m.in. aktywne infekcje, choroby nowotworowe i niektóre choroby autoimmunologiczne, a także stany zapalne żył. Decyzję o tym, czy dane zabiegi kosmetologiczne są dla nas odpowiednie, zawsze powinien podejmować specjalista podczas konsultacji.

Na czym polega endermologia?

Endermologia również jest metodą modelowania sylwetki opartą na masażu podciśnieniowym. Zabieg wykonuje się przy użyciu specjalnej głowicy, która zasysa fałd skóry pomiędzy rolkę i ruchomą klapkę. Endermologia stymuluje skórę i świetnie radzi sobie z problemem zaawansowanego cellulitu, mocno zbitej tkanki tłuszczowej i obrzęków. Co więcej, pozwala:

  • poprawić wygląd blizn,
  • zredukować rozstępy,
  • zwiększyć jędrność skóry,
  • poprawić krążenie krwi.

Zastanawiasz się, co jest lepsze: endermologia czy ICOONE? Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto przyjrzeć się różnicom między technologiami. Te dotyczą przede wszystkim głowic urządzeń. W przypadku ICOONE mamy do czynienia z rolkami wyposażonymi w mikrootwory, w endermologii stosuje się natomiast gładkie elementy. Głowice różnią się jednak nie tylko strukturą, ale także ogólną budową i sposobem poruszania. Istotną kwestią, mającą duży wpływ na efekty masażu, jest też fakt, że w endermologii nie stosuje się biostymulującego lasera.

ICOONE czy endermologia – co wybrać?

Poruszając kwestię endermologia a ICOONE, trzeba podkreślić, że oba urządzenia są skuteczne w modelowaniu sylwetki. Nasz gabinet medycyny estetycznej i kosmetologii zdecydował się jednak wprowadzić do oferty zabieg ICOONE LASER MED 2. Dlaczego? Po dokładnej analizie działania i przetestowaniu obu technologii doszliśmy do następujących wniosków:

  • ICOONE pozwala wykonać bardzo dokładny, a także spersonalizowany zabieg. Wynika to z faktu, że głowice urządzenia umożliwiają dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc, a oprogramowanie ICOONE zapewnia dużą swobodę pracy i precyzję – posiada wiele programów.
  • Podczas masażu ICOONE kosmetolog opracowuje całe ciało, a nie tylko problematyczne miejsca, jak ma to miejsce w endermologii. To ważne, zwłaszcza podczas zabiegów ukierunkowanych na redukcję cellulitu.
  • ICOONE jest bezpiecznym zabiegiem również w przypadku osób ze skórą mającą skłonność do rozszerzonych naczyń krwionośnych. W przypadku endermologii „pajączki” są przeciwwskazaniem do masażu.

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, który zabieg jest lepszy: endermologia LPG Alliance czy ICOONE. Wpływ na efekty masażu może mieć wiele czynników. Jednak w naszej ocenie najbardziej skuteczną i najbezpieczniejszą formą modelowania sylwetki jest ICOONE LASER MED 2.

ICOONE a endermologia – co jeszcze warto wiedzieć?

Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem kosmetologicznym modelującym sylwetkę, na pewno zastanawia Cię, jak przebiega endermologia i masaż z wykorzystaniem technologii ICOONE. Warto wiedzieć, że w obu przypadkach pacjentki muszą mieć na sobie specjalne ubranko zabiegowe. Jego zadaniem jest ochrona skóry, a także zapewnienie odpowiedniego poziomu komfortu i higieny. Aby uzyskać jak najlepsze efekty masażu, należy umówić się na serię zabiegów. Z kolei w utrzymaniu rezultatów pomocne jest dbanie o zdrowy tryb życia – prawidłową dietę i ruch.

Najważniejsza informacja w przypadku endermologii i ICOONE to fakt, że zabiegi są bezinwazyjne, bezpieczne i bezbolesne – oczywiście pod warunkiem, że nie występują żadne przeciwwskazania do ich wykonania, a za masaż odpowiada wykwalifikowana i doświadczona osoba. Nie musisz więc obawiać się nieprzyjemnych skutków ubocznych ani samego zabiegu.

Jeśli chcesz umówić się na modelowanie ICOONE LASER MED 2, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Podczas konsultacji kosmetolog omówi z Tobą przebieg zabiegów i wykluczy ewentualne przeciwwskazania, tak by zapewnić Ci jak najlepsze efekty przy zachowaniu bezpieczeństwa. Zachęcamy także do zapoznania się z pozostałą ofertą Skin&Friends. Wykonujemy takie zabiegi, jak depilacja laserowa, oraz zabiegi medycyny estetycznej.

Czy ten tekst był przydatny?

Oceń klikając w gwiazdkę 🙂

Średnia ocena 5 / 5. Głosów 6

Jeszcze nie oceniony

Przepraszamy, że artykuł nie był wyczerpujący.

Pomóż nam poprawić jego jakość.

Zostaw komentarz jak możemy go poprawić.

Dodaj komentarz