Problemy

Jak pozbyć się lwiej zmarszczki?

4.8
(22)

Lwia zmarszczka to problem, z którym zmaga się wiele osób – nasz gabinet w Krakowie regularnie odwiedzają panie chcące pozbyć się charakterystycznych linii między brwiami. Dobra wiadomość jest taka, że wygładzenie bruzd w obrębie twarzy jest stosunkowo proste, bezbolesne i bezpieczne. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, co to jest lwia zmarszczka, o czym świadczy i jak się jej pozbyć.

Co to jest lwia zmarszczka? Jak powstaje?

Lwia zmarszczka to zmarszczka mimiczna, która powstaje między brwiami – u nasady nosa. Przybiera postać pionowych linii, które zmieniają nieco wyraz twarzy. Niektóre osoby mają wrodzone predyspozycje do występowania bruzd na czole. Lwie zmarszczki najczęściej świadczą jednak o intensywnej pracy mięśni i powtarzalności ruchów w tym obszarze. Bogata mimika, w tym przybieranie groźnego, złego lub zdziwionego wyrazu twarzy, to czynniki sprzyjające występowaniu bruzd. Na przyspieszenie ich powstawania wpływa też tryb życia, w tym stres i palenie tytoniu.

Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się lwiej zmarszczki i czy w ogóle jest to możliwe, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – medycyna estetyczna pozwala w prosty sposób wygładzić okolice brwi. Warto pamiętać też, że istnieją sposoby, by spowolnić pogłębianie się bruzd. Co na lwią zmarszczkę stosować w celach profilaktycznych? Przede wszystkim zadbaj o odpowiednią dietę, ochronę przed słońcem i unikaj częstego napinania mięśni twarzy.

Jak zlikwidować lwią zmarszczkę? Medycyna estetyczna a usuwanie bruzd

Nie da się domowymi sposobami usunąć już powstałych, głębokich zmarszczek na twarzy. Z pomocą przychodzą jednak zabiegi medycyny estetycznej. Jak zlikwidować lwią zmarszczkę? Istnieje preparat, który stosuje się, by zniwelować bruzdy:

  • toksyna botulinowa, powszechnie znana jako botoks – neurotoksyna wytwarzana przez bakterie, wykorzystywana do leczenia różnych dolegliwości, takich jak bruksizm czy nadpotliwość, skuteczna również w niwelowaniu zmarszczek mimicznych.

Obie substancje są bezpieczne, mało inwazyjne, a efekty ich zastosowania utrzymują się przez wiele miesięcy. W przypadku wątpliwości, jak usunąć lwią zmarszczkę, najlepiej skonsultować się ze specjalistą – lekarzem medycyny estetycznej – który oceni, jaki zabieg przyniesie najlepsze rezultaty. Wpływ na sposób niwelowania zmarszczek ma m.in. głębokość bruzd.

Usuwanie lwiej zmarszczki w Krakowie – umów się na zabieg w Skin&Friends

Jeśli zdecydowałaś się na usuwanie lwiej zmarszczki i mieszkasz w Krakowie, serdecznie zapraszamy do Skin&Friends. Jako profesjonalny gabinet medycyny estetycznej i kosmetologii zapewniamy wysoki poziom i bezpieczeństwo usług. Nasz zespół składa się wyłącznie z wykwalifikowanych kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej, a zabiegi wykonujemy przy pomocy specjalistycznego sprzętu i sprawdzonych preparatów.

Pełen zakres usług Skin&Friends to:

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje wypełnienie lwiej zmarszczki, zajrzyj do naszego cennika, a w razie innych pytań – zapraszamy do kontaktu.

Czy ten tekst był przydatny?

Oceń klikając w gwiazdkę 🙂

Średnia ocena 4.8 / 5. Głosów 22

Jeszcze nie oceniony

Przepraszamy, że artykuł nie był wyczerpujący.

Pomóż nam poprawić jego jakość.

Zostaw komentarz jak możemy go poprawić.

Dodaj komentarz