Problemy

Jak usunąć cienie pod oczami

Cienie pod oczami to powszechny problem kosmetyczny, który może sprawić, że wydajemy się zmęczeni lub starsi, niż naprawdę jesteśmy. Istnieje wiele skutecznych sposobów na zwalczanie tego problemu, zarówno w dziedzinie kosmetologii, jak i medycyny estetycznej. W tym artykule przyjrzymy się różnym zabiegom, które pomagają pozbyć się cieni pod oczami.

Przyczyny cieni pod oczami

Zanim omówimy metody usuwania cieni, warto zrozumieć, dlaczego się pojawiają. Cienie pod oczami mogą wynikać z wielu czynników, takich jak dziedziczność, zmęczenie, stres, niewłaściwa dieta, brak snu, alergie, czy procesy starzenia się skóry. W związku z różnymi przyczynami konieczne jest dostosowanie odpowiednich metod leczenia.

Cienie po oczami - zabiegi kosmetologiczne

Kremy i żele pod oczy. Na rynku dostępne są specjalne kremy i żele, które zawierają składniki, takie jak witamina K, retinol czy peptydy, które pomagają w redukcji cieni i opuchlizny pod oczami. Te produkty mogą być skuteczne w łagodnych przypadkach cieni.

Karboksyterapia to zabieg z wykorzystaniem medycznego dwutlenku węgla. Dzięki zabiegowi karboksyterapii jesteśmy w stanie mocno pobudzić mikrocyrkulację w okolicy oczu, jak również stymulować skórę do regeneracji w tym obszarze dzięki czemu zmniejszymy widoczność cieni, obrzęków czy drobnych zmarszczek w tej okolicy.

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa to zabiegi dzięki którym możemy wprowadzić w głąb skóry substancje aktywne o działaniu rozjaśniającym i stymulującym, jak również poprzez same nakłucia stymulujemy skórę do przebudowy w efekcie zmniejszając widoczność cieni i zmarszczek pod oczami jak również rozświetlamy i rozjaśniamy tą okolicę.

Global Eyecon Mesoestetic to zabieg dedykowany okolicy oczu, mający na celu zniwelować najczęstsze problemy skóry w tej okolicy. Polega na połączeniu peelingu chemicznego dedykowanego delikatnej okolicy oczu, który nakładamy w celu rozjaśnienia i rozświetlenia naszego spojrzenia. Następnie przechodzimy do mikronakłuć z wykorzystaniem specjalnie dobranej ampułki i wykorzystując działanie substancji aktywnych w połączeniu z mikronakłuciami stymulujemy skórę do regeneracji, dzięki czemu cienie i zmarszczki pod oczami są mniej widoczne.

Peeling chemiczny: Peelingi chemiczne wykorzystują kwasy, takie jak kwas azelainowy, kwas cytrynowy, kwas ferulowy, aby złuszczyć i rozjaśnić górne warstwy skóry. Mogą pomóc w redukcji przebarwień i poprawie ogólnego wyglądu skóry pod oczami.

Laseroterapia: Lasery frakcyjne lub nieablacyjne mogą być stosowane do rewitalizacji skóry pod oczami. Pomagają w stymulacji produkcji kolagenu i redukcji cieni.

Cienie pod oczami - zabiegi medycyny estetycznej

Wypełniacze kwasem hialuronowym: Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego mogą pomóc w wygładzeniu skóry i zredukowaniu cieni pod oczami. Kwas hialuronowy może poprawić nawilżenie i elastyczność skóry.

Stymulatory tkankowe (np. Pluryal, Nucleofill) dedykowane delikatnej skórze wokół oczu zawierające między innymi polinukleotydy, które regenerują i nawilżają skórę dzięki czemu zapobiegają oznakom starzenia oraz walczą z cieniami pod oczami.

Terapia osoczem bogatopłytkowym tzw wampirzy lifting: Zabieg ten wykorzystuje osocze bogatopłytkowe pacjenta, aby stymulować procesy regeneracji skóry. Może pomóc w rozjaśnieniu obszaru pod oczami.

Cienie po oczami - inwazyjne zabiegi chirurgiczne

Jeśli cienie pod oczami są bardzo widoczne i trudne do usunięcia za pomocą innych metod, rozważenie inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, takich jak blefaroplastyka (plastyka powiek dolnych) może być konieczne.

Warto pamiętać, że wybór odpowiedniej metody zależy od indywidualnych potrzeb, przyczyn cieni oraz preferencji pacjenta. Zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem, aby ustalić najlepszy plan działania. Ważne jest również, aby wybierać wykwalifikowanych specjalistów i korzystać z usług renomowanych placówek medycznych, aby zapewnić bezpieczeństwo i satysfakcję z rezultatów.

Cienie po oczami - efekty zabiegów

Dodaj komentarz