Karboksyterapia Kraków - Leczenie dwutlenkiem węgla

4.6
(19)

Karboksyterapia w naszym gabinecie, to innowacyjny zabieg, którego celem jest poprawa kondycji skóry i redukcja różnego rodzaju problemów dermatologicznych. Zabieg ten oferuje szereg korzyści, przynosząc widoczne efekty, szczególnie dla osób z pewnymi niedoskonałościami skórnymi. 

Zabieg karboksyterapii polega na podaniu w głąb skóry medycznego dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły. Urządzenie do karboksyterapii, na którym pracujemy posiada atest medyczny, podobnie jak dwutlenek węgla wykorzystywany podczas zabiegu. Procedura jest bezpieczna i nie wyłącza z codziennej aktywności. Urządzenie do medycznej karboksyterapii może być wykorzystywane w celu uzyskania wielu różnych efektów, m.in. ujędrnienia i zagęszczenia skóry, redukcji cieni pod oczami, redukcji wiotkości i drobnych zmarszczek, redukcji tkanki tłuszczowej.

Zalecana ilość zabiegów

6 - 10

Jak często

co 7 - 14 dni

Czas zabiegu

20 - 40 min

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia w Krakowie (leczenie dwutlenkiem węgla) to innowacyjny zabieg, który polega na aplikacji dwutlenku węgla pod skórę za pomocą cienkiej igły. Dwutlenek węgla stymuluje mikrokrążenie krwi i procesy regeneracyjne skóry, przyczyniając się do poprawy jej kondycji.

Po odpowiednim przygotowaniu i odkażeniu skóry kosmetolog podaje medyczny dwutlenek węgla za pomocą cienkiej igły na określoną głębokość (śródskórnie lub podskórnie), w zależności od wskazania i celu zabiegu. Podczas podawania gazu Klient odczuwa delikatne pieczenie i rozpieranie, jednak ustępuje ono po kilku minutach, bezpośrednio po skóra staje się delikatnie zaczerwieniona, ale zazwyczaj zaraz po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. Po skończonym zabiegu dwutlenek węgla jest wydalany przez płuca w procesie oddychania.

W przypadku działania na zmarszczki efekt widoczny jest zwykle po upływie 3-4 miesięcy od zabiegu. Wynika to z naturalnych procesów regeneracji, które zachodzą w naszej skórze.

Karboksyterapia – korzyści

 • poprawa gęstości i napięcia skóry,
 • zmniejszenie drobnych zmarszczek,
 • zredukowanie cieni pod oczami,
 • dotlenienie i poprawa kolorytu skóry,
 • redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu,
 • redukcja blizn i rozstępów,
 • poprawa jakości włosów, pobudzenie porostu nowych włosów.

Dla kogo terapia dwutlenkiem węgla?

Zabieg karboksyterapii przeznaczony jest dla osób które:

 • chcą zmniejszyć wiotkość skóry, poprawić jej napięcie i gęstość,
 • borykają się z problemem cieni i obrzęków pod oczami,
 • chcą spłycić drobne zmarszczki i poprawić owal twarzy,
 • maja problem z wiotkością skóry na brzuchu, ramionach, udach czy innych częściach ciała,
 • chcą zmniejszyć widoczność cellulitu,
 • posiadają świeże blizny lub rozstępy,
 • chcą poprawić jakość włosów i ograniczyć ich wypadanie.

Dla kogo terapia dwutlenkiem węgla?

Zabieg karboksyterapii w Krakowie, w naszym gabinecie, stanowi doskonałe rozwiązanie dla różnorodnych potrzeb estetycznych osób, które pragną poprawić kondycję swojej skóry i cieszyć się młodszym, bardziej zdrowym wyglądem. Jest szczególnie polecany dla tych, którzy chcą osiągnąć konkretne rezultaty, jak:

 • Zmniejszenie wiotkości skóry, poprawa jej napięcia i gęstości, co przekłada się na bardziej jędrny i młodzieńczy wygląd. Zabieg ten stanowi efektywne narzędzie w walce z utratą elastyczności skóry na obszarach takich jak twarz, szyja czy dekolt.

 • Rozwiązanie problemów z cieniami i obrzękami pod oczami, które często są uciążliwe i wpływają na wygląd ogólnej kondycji skóry wokół oczu. Karboksyterapia pomaga w redukcji tych nieestetycznych objawów, przynosząc uczucie odświeżenia i witalności.

 • Spłycenie drobnych zmarszczek oraz poprawa owalu twarzy to kolejne korzyści płynące z zabiegu karboksyterapii. Stosowany na wybranych obszarach, działa precyzyjnie, dając naturalny efekt odmłodzenia.

 • Skuteczne zwalczanie wiotkości skóry na różnych częściach ciała, takich jak brzuch, ramiona, uda czy inne obszary, gdzie utrata jędrności jest zauważalna. Zabieg ten umożliwia modelowanie sylwetki, przywracając skórze elastyczność i sprężystość.

 • Redukcja widoczności cellulitu to kolejna korzyść, którą oferuje karboksyterapia. Działa stymulująco na mikrokrążenie, poprawiając strukturę skóry i redukując „skórkę pomarańczową”.

Skuteczność karboksyterapii obejmuje również obszar świeżych blizn czy rozstępów. Proces regeneracji skóry, stymulowany przez dwutlenek węgla, pomaga w procesie gojenia i redukcji widoczności defektów skórnych.

Dla osób zaniepokojonych jakością włosów i problemami z wypadaniem karboksyterapia jest również skutecznym rozwiązaniem. Zabieg stymuluje mikrokrążenie w skórze głowy, co przyczynia się do poprawy jakości włosów oraz ograniczenia ich wypadania.

Zabieg karboksyterapii to kompleksowe podejście do poprawy kondycji skóry i ciała, adresowane do osób, które pragną osiągnąć konkretne rezultaty estetyczne. Skonsultuj się z naszym doświadczonym zespołem, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach, jakie możesz osiągnąć dzięki karboksyterapii. 

Zabieg karboksyterapii na twarz i karboksyterapia pod oczy

Zabieg karboksyterapii twarzy (leczenie CO2)  jest szczególnie ceniony ze względu na swoje wszechstronne korzyści. Skupia się na poprawie jędrności, elastyczności i gęstości skóry, redukcji widoczności zmarszczek oraz likwidacji cieni i obrzęków pod oczami. Cena zabiegu karboksyterapii może być uzależniona od wielu czynników, takich jak obszar poddawany terapii czy liczba sesji.

Podczas zabiegu karboksyterapii pod oczy, specjalista wprowadza dwutlenek węgla w precyzyjnie określone miejsca, co przyczynia się do poprawy mikrokrążenia w tej delikatnej okolicy, redukcji opuchlizny oraz rozjaśnienia cieni. Zabieg ten może być również z powodzeniem stosowany na inne obszary twarzy, dostosowując się do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Wskazania do karboksyterapii

 • Wiotkość skóry i utrata jej napięcia.

 • Cienie i obrzęki pod oczami.

 • Drobne zmarszczki.

 • Wiotka skóra na brzuchu, ramionach, udach i innych obszarach ciała.

 • Cellulit.

 • Świeże blizny lub rozstępy.

 • Wypadanie włosów.

Przeciwwskazania do karboksyterapii

 • aktywna opryszczka i stany zapalne skóry,

 • choroby płuc (w tym POCHP),

 • niewydolność układu krążenia,

 • nowotwory,

 • niektóre choroby autoimmunologiczne,

 • epilepsja,

 • ciąża i karmienie piersią,

 • aktywne lub przewlekłe stany zapalne,

 • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze.

Karboksyterapia cena w Krakowie w SKIN & FRIENDS

Cena karboksyterapii medycznej może różnic się w zależności od wyboru okolicy poddanej zabiegowi lub liczby zabiegów. Oferujemy atrakcyjne ceny w ramach promocji:

 • Jeden zabieg

 • Pakiet 5 zabiegów, z możliwością skorzystania z jednego gratis

 • Pakiet 9 zabiegów, z możliwością skorzystania z jednego gratis

Promocja „5+1 gratis” oznacza, że przy zakupie pięciu zabiegów pacjent otrzymuje szósty zabieg za darmo. Analogicznie, w przypadku promocji „9+1 gratis”, przy zakupie dziewięciu zabiegów, pacjent otrzymuje dziesiąty zabieg gratis. To doskonała okazja dla osób poszukujących kompleksowego podejścia do karboksyterapii w przystępnych cenach.

Karboksyterapia medyczna. Zalecenia po zabiegu

Karboksyterapia nie nakłada konieczności okresu rekonwalescencji, co umożliwia pacjentowi szybki powrót do codziennych czynności. Po przeprowadzeniu zabiegu zaleca się jednak pewne środki ostrożności, takie jak unikanie intensywnego wysiłku fizycznego, kąpieli w basenie, korzystania z sauny oraz ekspozycji na solarium przez okres 72 godzin. Dodatkowo zaleca się powstrzymanie się od masowania obszarów poddanych zabiegowi, aby zapewnić optymalne efekty terapeutyczne.

Profesjonalne zabiegi na skórę twarzy i ciała w Krakowie

Karboksyterapia medyczna w Krakowie, podobnie jak inne współczesne zabiegi w medycynie estetycznej i kosmetologii są bezpieczne dla człowieka. Warto jednak wcześniej skonsultować swój stan zdrowia ze specjalistami, zapoznać się z przeciwwskazaniami i wskazówkami dotyczącymi czasu po zabiegu.

Zachęcamy do skorzystania z zabiegu karboksyterapii w naszym gabinecie w Krakowie. Dzięki naszym doświadczonym specjalistom zapewniamy profesjonalną opiekę i satysfakcję z osiągniętych rezultatów. Aby poznać więcej zabiegów przeprowadzanych w naszej klinice w Krakowie, przejdź do zakładek:

Sprawdź między innymi, jak przebiega depilacja laserowa.

Dowiedz się więcej: gabinet medycyny estetycznej i kosmetologii

Kosmetolodzy wykonujący zabieg

Klaudia Augustyn-Niesłuchowska

mgr. kosmetolog

Absolwentka kosmetologii na Wydziale Farmacji Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od dziesięciu lat pracuje w zawodzie kosmetologa. Mocna strona to kompleksowe terapie kosmetologiczne ukierunkowane na konkretne problemy skóry oraz profilaktykę anty-aging.

Marysia Leśniak

kosmetolog

W trakcie obrony dyplomu magistra kosmetologii na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Szczególną uwagę zwraca na holistyczne podejście do skór problematycznych, trądzikowych oraz profilaktykę anty-aging.

Dziękujemy za Wasze zaufanie

kate kaplon
kate kaplon
2024-03-01
Wspaniałe miejsce na mapie Krakowa. Cudowna atmosfera, piękne wnętrza i profesjonalny personel. Zabieg Aquapure idealnie sprawdził się dla mojej skóry- oczyścił ją i rozświetlił. Polecam!
Z D
Z D
2024-03-01
W gabinecie S&F korzystałam z serii zabiegu Dermapen - co było dla mnie ważne, gabinet pracuje na oryginalnym sprzęcie i kosmetykach Dermapen. Widoczna poprawa stanu skóry już po pierwszym zabiegu. Sam gabinet bardzo ładnie i przytulnie urządzony, profesjonalna i uprzejma obsługa klienta. Polecam i będę wracać na kolejne zabiegi.
Olga M.
Olga M.
2023-08-22
Szczerze polecam. Doktor Dominika ma wspaniałe podejście do Klienta, tłumaczy wszystko bardzo dokładnie, dopytuje i sugeruje co najlepsze dla skóry. Mega ładny minimalistyczny wygląd gabinetu na duży plus.
Damian Basta
Damian Basta
2023-08-09
Wszystko w jak najlepszym porządku. Do odwiedzin namówiła mnie narzeczona, w celu przygotowania cery na dzień wesela. Salon poradził sobie świetnie.
Daria Folwarska-Basta
Daria Folwarska-Basta
2023-08-03
Serdecznie polecam ten salon. Najnowsze technologie, sprawdzone preparaty dobrane z największa pieczołowitością, konkurencyjne ceny i wspaniała obsługa, a wszystko w przemiłej atmosferze i pięknych wnętrzach. Zabiegi z których korzystałam (zarówno na twarz jak i na ciało) przynoszą wspaniałe efekty. Pani Klaudia ma ogromne doświadczenie i potrafi sprostać potrzebom oraz oczekiwaniom klienta.
Agata Handzel
Agata Handzel
2023-03-30
Wyjątkowe miejsce. Pani Klaudia jest nie tylko profesjonalna ale również niesamowicie życzliwa i otwarta. Świetna relaksująca atmosfera i eleganckie lecz przytulne wnętrze. Szczerze polecam, szczególnie niezdecydowanym :)
Katarzyna Nowicka
Katarzyna Nowicka
2023-03-24
Jestem zachwycona! Zakochałam się w tym miejscu! Nie chodzi tylko o wystrój, który niewątpliwie jest przecudowny, ale też o atmosferę i przede wszystkim o widoczne efekty. Jestem już jakiś czas po zabiegu u dr Moniki i zabiegu u Pani Klaudii.. Jeśli szukacie miejsca gdzie specjaliści zajmą się waszą skórą kompleksowo i będą współpracować, abyście osiągnęli wymarzony efekt to rezerwujcie wizytę w Skin& Friends!! Jestem wdzięczna losowi, że tam trafiłam!
Sylwia Gąsior
Sylwia Gąsior
2023-02-06
+ Sympatyczna obsługa + Szczegółowo przedyskutowany plan zabiegów + Przytulne wnętrze + Świetna lokalizacja + Możliwość rezerwacji online

Szukasz zabiegu karboksyterapii w Krakowie? Skontaktuj się z nami!

Inne nasze usługi​

Czy ten tekst był przydatny?

Oceń klikając w gwiazdkę 🙂

Średnia ocena 4.6 / 5. Głosów 19

Jeszcze nie oceniony

Przepraszamy, że artykuł nie był wyczerpujący.

Pomóż nam poprawić jego jakość.

Zostaw komentarz jak możemy go poprawić.